Kurczak w sosie kurkowym

Trwa lato więc nie rezygnujemy z bogatego runa leśnego, czas zatem na kolejny leśny przepis – kurczak w sosie kurkowym. Danie przygotujecie w 30 minut.

Kurki to dobro luksusowe. Trudno je znaleźć w lasach, ale gdy już to nastąpi to trafiamy zazwyczaj na cały łan. Oczywiście możemy też je dostać dobrym sklepie spożywczym, choć cena grzybów może przyprawić nas o zawrót głowy.

Mój przepis to szybki sposób na wykwintny obiad w zaledwie 30 minut. Delikatne mięso z kurczaka w połączeniu z sosem kurkowym to odrobina luksusu w naszej kuchni i przy rodzinnym stole.

Zabieramy się zatem do dzieła. Do przygotowania potrawy będzie wam potrzebny garnek ceramiczny, bądź patelnia typu wok, ale z pokrywką.

Polecam w tam także mój ostatni przepis – likier jagodowy. Możecie też sprawdzić propozycję na pierś z kurczaka w pesto.

Zobacz wcześniej koniecznie film z przygotowania


Składniki – Kurczak w sosie kurkowym

średnia pierś z kurczaka
300 g kurek
sól, pieprz, kumin, papryka ostra
150 g mąki
100-150 ml śmietany 30 %
szczypiorek
olej

Przepis – Kurczak w sosie kurkowym

Pierś z kurczaka czyścimy i kroimy w 2 cm kawałki. Mąkę łączymy z przyprawami – dokładnie je mieszamy. Pierś z kurczaka wkładamy do pojemnika, po czym wsypujemy nasza mieszankę mąki z przyprawami. Pojemnik zamykamy i potrząsamy energicznie aż pierś otoczy się dokładnie mieszanką.

Rozgrzewamy garnek z olejem, po czym wrzucamy tam nasze otoczone kawałki kurczaka. Gdy zaczną się robić brązowe i nie będzie z zewnątrz widać surowych fragmentów – po ok. 10 minutach wrzucamy kurki.

Całość gotujemy 5-10 minut, aż kurki puszczą wodę i zmiękną. Następnie dodajemy śmietanę i szczypiorek. Całość jeszcze podgrzewamy ok. 2-3 minuty.

To wszystko. Ja podaję kurczak w sosie kurkowym z pęczakiem i kaszą bulgur.

Koszt: 19 zł (12 zł gdy kurki zbierzemy samodzielnie) dla 3 osób
Przygotowanie: 30 minut

Kurczak w sosie kurkowym
Kurczak w sosie kurkowym
Kurczak w sosie kurkowym
Kurczak w sosie kurkowym
Kurczak w sosie kurkowym
Kurczak w sosie kurkowym

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *