Sałatka z pomidorów – 4 składniki

Pomidor wraca na mojego bloga, ostatni raz pojawił się podczas przygotowywania zupy pomidorowej, teraz zobaczycie jak powstaje sałatka z pomidorów.

Jej zaletą jest to, że powstaje ona zaledwie z czterech składników, a przy tym jest bardzo pyszna i sycąca. Jej przygotowanie nie zajmie nam całego dnia w kuchni, bowiem zrobimy ją w 10 minut. Co więcej, jest bardzo łatwa w przygotowaniu. Tylko ją robić.

Zawsze uważałem, że gospodarz lub gospodyni domu powinna potrafić zrobić sałatkę „z niczego”. Taka właśnie jest sałatka z pomidorów. Sprawdza się, gdy w naszym domu zjawia się niezapowiedziany gość.

Dodam tylko, że sałatka sprawdzi się do dań grilla, czy klasycznego obiadu z mięsa podanego wraz z ziemniaczkami.

Zabieramy się zatem do pracy.

Polecam wam też inne moje sałatki – idealne rozwiązanie do imprez – sałatka meksykańska, a także do grilla – sałatka z kalafiora.

Zobacz mój film z przygotowania sałatki


Składniki – Sałatka z pomidorów

3 średnie pomidory
100 ml śmietanki 18 %
łyżka majonezu
jedna cebula
pieprz i sól

Przepis – Sałatka z pomidorów

Zaczynamy od umycia pomidorów i rozkrojenia ich na połowę. Ze środka wykrawamy twardy fragment od strony dawnej łodygi. Nie chcemy przecież, by ktoś miał problemy z rozgryzaniem naszej sałatki.

Następnie każdą połówkę dzielimy na ćwiartki, a ćwiartki dzielimy jeszcze raz na pół. Gdy mamy dużego pomidora, każdy z uzyskanych fragmentów należy podzielić jeszcze raz na pół, ale krojąc go już w poprzek.

Obieramy cebulę i następnie kroimy ją w piórka. Możecie też pokroić w kostkę jeśli macie ochotę. Wybór należy do was.

Łączymy pomidora z cebulą w misce. Ponadto łączymy śmietanę z majonezem, po czym przelewamy je do miski z pomidorem i cebulą. Całość pieprzymy i solimy według uznania.

Gotowe. Nie ma w tym przepisie żadnej filozofii.

Koszt: 9 zł porcja dla czterech osób
Przygotowanie: 10 minut

Sałatka z pomidorów
Sałatka z pomidorów
Sałatka z pomidorów
Sałatka z pomidorów
Sałatka z pomidorów
Sałatka z pomidorów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *