Sałatka ananasowa „salsa”

Tym razem proponuję imprezowy przepis – przyjemną przekąskę do chipsów tortilla. Zobacz jak powstaje sałatka ananasowa salsa. Jej przygotowanie nie zajmie ci wiele czasu.

Jeśli mamy w planach niejedną domową imprezę z bliskimi, warto zapamiętać ten przepis. Gwarantuje ona przyjemną podróż nad Morze Śródziemne, które przez pół roku jest skąpane słońce. Stąd też i ten dodatek „salsa” w tytule.

Salsa była znana od dawna w kuchni polskiej. Definicję salsy w swoim słowniku łacińsko-polskim zamieścił już w roku 1564 polski leksykograf Jan Mączyński: „w czym co maczają, przysmak, szalsza”. Wspomina o tym w encyklopedii staropolskiej Zygmunt Gloger podając definicję salsy jako „kwaskowatej przyprawy do potraw, zwykle sos z octem pieprznym robiony”.

Do przygotowania sałatki ananasowej będzie wam potrzebny dobry nóż. Tutaj możecie znaleźć kilka fajnych noży nietylko do krojenia.

Historię i drobne uwagi mamy za sobą. Dobrze, zatem zabieramy się do pracy.

Możecie też spróbować nieco inną imprezową sałatkę – sałatkę meksykańską. Polecam wam także prostą sałatkę pomidorową do obiadu.

Zobacz mój film z przygotowania sałatki


Składniki – Sałatka ananasowa salsa

1 papryka
1 cebula czerwona
6-8 krążków ananasa (może być cały świeży)
małe pomidorki
kolendra świeża
limonka
sos tabasco (ostrość wg. upodobań)
sól i pieprz

Przepis – Sałatka ananasowa salsa

Przygotowanie naszej sałatki to jest tak naprawdę chwila. Wszystko zależy od tego jak sobie radzimy z krojeniem. Dla wprawionego amatora kuchni zajmie to maksymalnie 10 minut.

Paprykę czyścimy i wykrawamy pestki, a następnie kroimy w kostkę. Podobnie robimy z cebulą, ananasem, pomidorkami – wszystko to drobno kroimy w kostkę. Dodajemy do tego posiekaną kolendrę. Do całości wciskamy sok z limonki, a także dwie lub trzy łyżki sosu tabasco.

Całość mieszamy i podajemy na oddzielnym talerzu z chipsami tortilla. Dlaczego na oddzielnym talerzu? Ananasowa sałatka puszcza dużo soku już w misce. Na talerz przekładamy tylko najważniejszą część.

Koszt: 13 zł
Przygotowanie: 15 minut

Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa

Dodaj swój

  1. Muszę wypróbować Twój przepis i zrobić taką sałatkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *