Sałatka ananasowa „salsa”

Tym razem proponuję imprezowy przepis – przyjemną przekąskę do chipsów tortilla. Zobacz jak powstaje sałatka ananasowa salsa. Jej przygotowanie nie zajmie ci wiele czasu.

Jeśli mamy w planach niejedną domową imprezę z bliskimi, warto zapamiętać ten przepis. Gwarantuje ona przyjemną podróż nad Morze Śródziemne, które przez pół roku jest skąpane słońce. Stąd też i ten dodatek „salsa” w tytule.

Salsa była znana od dawna w kuchni polskiej. Definicję salsy w swoim słowniku łacińsko-polskim zamieścił już w roku 1564 polski leksykograf Jan Mączyński: „w czym co maczają, przysmak, szalsza”. Wspomina o tym w encyklopedii staropolskiej Zygmunt Gloger podając definicję salsy jako „kwaskowatej przyprawy do potraw, zwykle sos z octem pieprznym robiony”.

Do przygotowania sałatki ananasowej będzie wam potrzebny dobry nóż. Tutaj możecie znaleźć kilka fajnych noży nietylko do krojenia.

Historię i drobne uwagi mamy za sobą. Dobrze, zatem zabieramy się do pracy.

Możecie też spróbować nieco inną imprezową sałatkę – sałatkę meksykańską. Polecam wam także prostą sałatkę pomidorową do obiadu.

Zobacz mój film z przygotowania sałatki


Składniki – Sałatka ananasowa salsa

1 papryka
1 cebula czerwona
6-8 krążków ananasa (może być cały świeży)
małe pomidorki
kolendra świeża
limonka
sos tabasco (ostrość wg. upodobań)
sól i pieprz

Przepis – Sałatka ananasowa salsa

Przygotowanie naszej sałatki to jest tak naprawdę chwila. Wszystko zależy od tego jak sobie radzimy z krojeniem. Dla wprawionego amatora kuchni zajmie to maksymalnie 10 minut.

Paprykę czyścimy i wykrawamy pestki, a następnie kroimy w kostkę. Podobnie robimy z cebulą, ananasem, pomidorkami – wszystko to drobno kroimy w kostkę. Dodajemy do tego posiekaną kolendrę. Do całości wciskamy sok z limonki, a także dwie lub trzy łyżki sosu tabasco.

Całość mieszamy i podajemy na oddzielnym talerzu z chipsami tortilla. Dlaczego na oddzielnym talerzu? Ananasowa sałatka puszcza dużo soku już w misce. Na talerz przekładamy tylko najważniejszą część.

Koszt: 13 zł
Przygotowanie: 15 minut

Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa
Sałatka ananasowa salsa

Dodaj swój

  1. Zuza napisał(a):

    smakowicie 🙂

  2. Muszę wypróbować Twój przepis i zrobić taką sałatkę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *