Halloweenowe stworki

Czas na małe szaleństwo w kuchni przy okazji Halloween, które będziemy obchodzić już za kilka dni. Będzie wam nie tylko straszno, ale słodko – czas na Halloweenowe stworki.

Przed nami Halloween – 31 października. Przypomnę, że to amerykańskie święto, podczas którego dzieci chodzą po sąsiedztwie i zbierają słodycze. Jeśli pociechy rarytasów nie otrzymają mogą zrobić sąsiadowi psikusa.

Oczywiście u nas w Polsce krążenie po domach 31 października nie jest raczej miło widziane, ale nie oznacza to, że musimy rezygnować z drobnych Halloweenowych akcentów. Stąd też przygotowałem dla was przepis na słodkie halloweenowe stworki.

Przygotowanie mojej propozycji nie zajmie wam wiele czasu. Nie trzeba też dużych umiejętności w kuchni. Warto byście wyposażyli się jakiś rondel z powłoką, która zapobiega przywieraniu, o taki jak na przykład tutaj.

Polecam wam także na każdą imprezę barwną sałatkę meksykańską. Sprawdźcie ten przepis tutaj.

Zobacz mój film z przygotowania kanapki


Składniki – Halloweenowe stworki

150 g pianek marshmallow – tutaj je znajdziecie
dowolny barwnik spożywczy – do kupienia tutaj
szklanka ugotowanych płatków ryżowych
oczy z cukru
50 g masła

Przepis – Halloweenowe stworki

Zaczynamy od płatków ryżowych. Wsypujemy je (najlepiej by były instant) do kubka i zalewamy wrzątkiem. Czekamy 2-3 minuty po czym oddzielamy wodę już od miękkich płatków przez sitko.

Zabieramy się za za nasze stworki. Do rondla wrzucamy masło. Gdy się rozpuści wrzucamy dodajemy do niego pianki marshmallow. Po chwili gdy pianki zaczną się rozpuszczać dodajemy dowolny kolor barwnika. Gdy pianki i barwnik osiągną jednolitą masę dodajemy do nich płatki ryżowe. Całość wtedy dokładnie mieszamy do otrzymania jednolitej konsystencji i barwy.

Trzymajmy jeszcze chwilę naszą masę nad ogniem, by odparowała woda. Następnie masę przelewamy do naczynia gdzie musi ostygnąć. Gdy będzie lekko ciepła możemy zacząć formować nasze halloweenowe stworki.

Na każdą kulkę dajcie po jednym, dwóch lub nawet trzech oczach. Mogą też to robić wasze dzieci. Będzie to dla nich dodatkowa frajda podczas święta.

Koszt: 13 zł (jeden kolor)
Przygotowanie: 30 minut

Halloweenowe stworki
Halloweenowe stworki
Halloweenowe stworki
Halloweenowe stworki
Halloweenowe stworki
Halloweenowe stworki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *