Dip jalapeno

Uważam, że dobry sos lub dip to połowa sukcesu wielu propozycji kulinarnych. Nie wystarczy zmieszać keczupu z majonezem. Potrzebne są inne dodatki. Dlatego wypróbujcie mój dip jalapeno.

Zacznijmy od tego, że jalapeno to niewielka zielona papryka. Z łatwością dostaniemy ją w dobrze zaopatrzonych sklepach spożywczych. Jeśli nie będzie papryki świeżej, zawsze możecie sięgnąć po jej marynowaną wersję. Koszt jest nieduży. 150 g papryki jalapeno nie powinno kosztować więcej niż 6 zł.

Z papryczkami jalapeno nie należy przesadzić. Choć nie jest ona najostrzejszą papryką dostępną na rynku, to i tak potrafi przypiec na kilka minut język. Odradzam jej jedzenia o tak po prostu – np. na kanapkę.

Dip jalapeno nie powstanie nam jeszcze ze zmieszania wyłacznie majonezu z keczupem i papryki. Takie połączenie w mojej ocenie nie jest najlepsze. Trzeba do naszego dipu dodać trochę wtórnego smaku, który spowoduje falę pytań: „co takiego dodaliśmy do dipu”. W tym właśnie pomaga wędzony boczek.

Zabieramy się do pracy, ale zanim to zrobimy podkreślę, że przyda się do przygotowaniu dipu jalapeno jeszcze blender. Gdybyście nie mieli takiego urządzenia, zobaczcie tutaj moją propozycję.

Polecam wam też mój inny przepis na dip do dań – sos tysiąca wysp, a także cydrowy sos do sałatek.

Zobacz mój film z przygotowania dipu


Składniki – Dip jalapeno

6 łyżek majonezu (ok. 200 ml)
pół papryki jalapeno – tutaj do dostania papryka marynowana
100 g boczku wędzonego
3 łyżki keczupu

Przepis – Dip jalapeno

Drobno posiekany boczek wrzucamy na patelnię i smażymy do momentu aż zacznie się mieć brązowy kolor. Usuwamy tłuszcz i do blendera wrzucamy sam usmażony boczek.

Paprykę jalapeno kroimy na pół i wybieramy z niej pestki a także białe fragmenty. Następnie siekamy paprykę i wrzucamy do blendera. Do całości dodajemy wtedy majonez i keczup. Całość blendujemy do uzyskania jednolitej konsystencji.

Sos możemy na 3-4 dni zamknąć do słoika. Świetnie się on nadaje jako dip do frytek, burgerów i codziennych wieczornych kanapek.

Koszt: 9 zł (dla 3 osób)
Przygotowanie: 20 minut

Dip jalapeno
Dip jalapeno
Dip jalapeno
Dip jalapeno
Dip jalapeno
Dip jalapeno

Jeden komentarz Dodaj swój

  1. posmakujto! pisze:

    Musi smakować obłędnie! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *