Pieczony kurczak taco

Wracamy do naszej meksykańskiej przyprawy taco. Zobaczcie jak powstaje smakowity pieczony kurczak taco.

Zawsze zastanawiałem się dlaczego tak mało jest w sklepach kurczaków w całości, czyli tych nie krojonych na pałki, udka i piersi. Doszedłem do wniosku, że wiele osób albo nie potrafi ich porcjować, albo zwyczajnie ten rodzaj drobiu jest tak duży, że trudno im go zjeść w całości. Może się mylę? Jeśli tak, przedstawcie swoje zdanie w komentarzu.

Postanowiłem wam pokazać jak szybko i smacznie przygotować kurczaka w całości. Nie wymaga on od nas dużych umiejętności w kuchni. Jego przygotowanie zajmie wam nieco

Danie jest bardzo proste w przygotowaniu i z pewnością urozmaici wasze domowe obiady. Możecie go też podać na kolację, przy której towarzyszą goście waszego domu.

Rezerwujcie nieco ponad 60 minut w kuchni i bierzemy się do pracy.

Polecam wam także mój przepis na udka z kurczaka w pieprzu cytrynowym. Ponadto możecie też przygotować sobie pulpety gotowane na parze. Zasmakują wam.

Zobacz mój film z przygotowania pieczonego kurczaka


Składniki – Kurczak taco

Ok. 1,5 kg kurczak w całości
Przyprawa taco – tu dowiecie się jak zrobić przyprawę taco
5 łyżki oleju

Tu możesz dostać wszystkie niezbędne przyprawy do przepisu.

Przepis – Pieczony kurczak taco

Rozgrzewamy piekarnik do 200 st. Celsjusza.

Zabieramy się za nasz drób. Dla naszego kurczaka musimy wykroić kręgosłup razem z szyją. W tym celu wykonujemy dwa cięcia zaraz obok kręgosłupa kurczaka. Powinniśmy oddzielić nie tylko kręgosłup, ale też i szyjkę z naszego drobiu. Kręgosłup i szyjkę możecie wykorzystać do rosołu.

Kurczaka rozkładamy na blasze lub w patelni bez rączki. Do naszej przyprawy taco dodajemy olej i dokładnie mieszamy. Tak przygotowaną marynatę wcieramy w naszego kurczaka.

Co ważne, kurczaka w marynacie możemy odstawić na ok. godzinę, tak by nieco lepiej się zamarynował.

Całość wstawiamy do piekarnika. 1,5-kilogramowy kurczak (ważony przed wykrojeniem kręgosłupa) w przyprawie taco powinien piec się 1 h 20 minut.  Uwaga jeśli mamy kurczaka o wadze 2 kg, wstawcie go na 1,5 h do piekarnika.

Koszt: 17 zł
Przygotowanie: ok. 70 minut

Pieczony kurczak taco
Przygotowanie pieczonego kurczaka taco zajmuje 70 minut
Pieczony kurczak taco
Tak wygląda z bliska pieczony kurczak taco
Pieczony kurczak taco
Smaczego

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *